Einar Mattsson söker fastighetstekniker till Hjulsta
Om tjänsten
Vi söker en fastighetstekniker till vårt team i Hjulsta. Som fastighetstekniker är du fastighetsägarens ansikte ute på fältet och ansvarar för att hyresgästerna känner sig nöjda och trygga i sin boendemiljö. I rollen som fastighetstekniker ingår rondering med felavhjälpande underhåll av fastigheterna och att avhjälpa fel efter anmälan av hyresgästerna. Exempel på arbetsuppgifter är byte av eluttag, packa om blandare, rensa stopp i avlopp och andra fel som uppkommer i en bostad.
Din profil
För att vara framgångsrik i denna roll söker vi dig med minst tre års arbetslivserfarenhet inom fastighetsteknik. Du är utbildad fastighetstekniker eller har motsvarade arbetslivserfarenhet.
Som person är du strukturerad, har lätt för att samarbeta och är serviceinriktad. Du är lösningsorienterad och drivs av att jobba med förbättringar.
Du blir en del av ett team som strävar efter att utföra varje uppgift med högsta kvalitet och att skapa något vi kan vara stolta över. Att du är omtänksam, engagerad och framåt med ett genuint intresse för området, det ser vi som självklart.
B-körkort är ett krav.
Ansökan
Din ansökan vill vi ha så snart som möjligt. Vi kommer kalla till intervjuer löpande så vänta inte med din ansökan. Tillträde enligt överenskommelse. Har du frågor kring tjänsten är du välkommen att kontakta Rasti Diako via vår växel 08-586 263 00.
Varmt välkommen med din ansökan!
Om oss
Vi erbjuder en arbetsplats där du får stora möjligheter att sätta egen prägel på ditt arbete och karriärutveckling med tillgång till koncernens breda och djupa kunskap. Du kommer till ett långsiktigt familjeägt bolag med rötterna i en entreprenörskultur som värdesätter din omtänksamhet, framåtanda och ditt engagemang. Efter 90 år kan vi säga att vi är en långsiktig aktör, på riktigt.
Förvaltningsbolaget erbjuder tillgång att arbeta med en bred grupp av välrenommerade fastighetskunder. Vi förvaltar drygt 15 000 bostäder samt kommersiella lokaler till ett totalt värde om 56 miljarder åt olika aktörer. Ungefär 6000 av dem ägs av Einar Mattsson-sfären. Kunderna finns främst i Storstockholm.